Top Суспільство Secrets
Top Суспільство Secrets
Blog Article
В той же час, соціологічне розуміння потребує порівняння різних суспільств у деяких певних аспектах, а такі порівняння дають можливість знайти дещо спільне між різними суспільствами. І в цій лекції ми розглянемо дві головні теми.
Вплив релігії, як беззаперечного джерела морального авторитету зменшується. Виникають світські ідеології, різні люди приходять до різних, іноді взаємовиключаючих, цінностей і вірувань. Значною мірою це відбувається під впливом науки як нова важлива соціальна інституція, оскільки технологічні нововведення залежать від розширення та вдосконалення наукових знань.
Через бурю і кригу: український криголам Ноосфера вирушив до Антарктиди
Одна й та ж сама ділянка землі за цією технологією може оброблятись майже постійно, тому стають можливими постійні поселення. Застосування робочої скоту, що тягне плуг, робить одного робітника набагато більш продуктивним, ніж кілька городників. В результаті великі поля заміняють на маленькі ділянки, загальний вихід продукції значно збільшується і з`являється можливість для більшого додаткового продукту.
Людина вчиться спілкуватися, слідувати соціальним нормам і відтворювати свій рід
як мала соціальна група, заснована на шлюбі чи кревній спорідненості, члени якої об’єднані спільним побутом, взаємною моральною відповідальністю, взаємодопомогою.
В рамках кожної спільноти суб’єктом громадської думки може виступати як уся спільнота у цілому, так і будь-які її частини, незалежно від змісту суджень, а також того, чи утворює частина меншість чи більшість.
Специфіка формування громадської думки. Громадська думка – це стан масової свідомості, що містить як приховане, так і явне ставлення різних соціальних спільнот до проблем, подій та фактів дійсності.
Що було пов`язано з майновим розшаруванням цих суспільств. Багатства в цих суспільствах завжди розподілялися дуже нерівною мірою і фактично привласнювалося меншістю знатних землевласників, що користувалися додатковим продуктом, виробленим більшістю селян. Зразком такої моделі з старий феодальний лад в Європі.
Згадайте культурну функцію суспільства, яку ми обговорили у статті. Подумайте, чи однаково до неї ставляться люди з покоління А (батьки школярів) та покоління Б (самі школярі)? Відповідь аргументуйте.
Коли говориться, що суспільство є Суспільство самовідтворюваним об'єднанням, мається на увазі та обставина, що воно поповнюється, головним чином, за рахунок народження дітей, й відтворює свою будову діяльністю власних членів.
Вчені виділяють наступні види суспільств: первісне, рабовласницьке, феодальне, капіталістичне, соціалістичне.
силам, керувати виконанням загальноважливих справ, забезпечувати внутрішню та
Функції громадської думки. Функції:інформаційна, регулятивна, організаційна, внутрішньокерівна, що розділяється на дикретивну, консультативну, експресивна та заохочувальна.